Riasztás, segélykérés: +36 30 383 8383
Toyo Tires

Őszi Pünkösdi Regatta 2020 – Mitsubishi Nagydíj

Idén a tavasszal kialakult járványhelyzet miatt nem májusban, hanem szeptember végén került megrendezésre a TVSK népszerű túraversenye a Pünkösdi Regatta, melyen több mint 150 hajó rajtolt el szeptember 26-án.

A szokásos három napos versenyt most két nap alatt bonyolították le a szervezők. A verseny mindkét napját két mentőhajóval – a DunaHelp Alfa sürgősségi mentőhajóval és a Kócsaggal – biztosítottuk.

Rajt után
Szigligetnél

Első nap a versenyzőknek a Balatonföldvár–Keszthely távot kellett teljesíteniük. Izgalmas futam volt, végül minden csapat limitidőn belül érte el a keszthelyi célt. Az egytestűek abszolút legjobbja – így a Helly Hansen különdíj győztese is – a Nr.1 lett, a katamaránok közül pedig a Fifty-fifty ért elsőként célba.

A verseny második napján Keszthelyről rajtoltak el a csapatok és egészen Ábrahámhegyig hajóztak. A csodálatos vitorlázóidőben az egytestűek közül a Pannónia, a kéttestűek közül pedig az RSM2 haladt át elsőként a célvonalon. A második futam győzteseiként ők nyerték el a Mitsubishi Nagydíjat, valamint a Pannónia a második futam leggyorsabb hagyományos hajójaként a Limitless Accessories különdíját is megkapta.

A két futam alapján legjobban teljesítő hagyományos hajó pedig a Lillafüred lett és ezzel elnyerte a TVSK Kupát.

Vonyarcnál

A verseny ideje alatt a mentés szempontjából rendkívüli esemény nem történt, nem volt szükség beavatkozásra, így a hétvégén a versenyé volt a főszerep a Nyugati medencében. 2020-ban a Pünkösdi Regatta nem megnyitotta, hanem méltóképpen zárta a hosszú távú nagyhajós versenyek szezonját.

Gratulálunk a dobogósoknak, a különdíjasoknak és minden résztvevőnek!