Minden évben, szezon végén felmerül a kérdés, hogy milyen irányban fejlesszük tovább az egyesület tevékenységét, mi az amit tenni tudunk azért, hogy hatékonyabban és sikeresebben tudjuk végezni mentési tevékenységeinket. Ennek a kérdőivnek is ez a célja.
Vízbe esett jegygyűrű, nyaklánc, karóra, telefon, drón - a leggyakoribb tárgyak, amelyek megtalálására felkérik búvár kollégáinkat az eltűnt személyek keresése mellett.
Hajóköteleinket és bizonyos mentőeszközeink köteleit egy ceglédi gyártól rendeljük évtizedek óta. Számunkra különösen fontos az, hogy tudunk egyeztetni az igényeinkről, így olyan tulajdonságú köteleket gyártanak nekünk, amelyek akár extrém helyzetben sem hagynak cserben minket.
A Cholnoky Jenő Gyermek- és Ifjúsági Kikötő és Diáktábor meghívására települtünk ki tegnap Révfülöpre, a Mathias Corvinus Collegium diáktáborának kikötőjébe.
"A vízimentés maga - hogy ilyen fiatalon elkezdesz egy ilyen komoly munkát - rengeteg mindent megtanít a későbbiekre. Megkíván egy pontosságot, egy precizitást, tapraesettséget, egy gyors megoldó készséget és ezeket én amióta vízimentő vagyok az élet rengeteg területén tudom hasznosítani."