Lezárult a 34. LEN Vízilabda Európa-bajnokság
Vasárnap este fergeteges hangulatban zárult a 34. LEN Vízilabda Európa-bajnokság. Férfi válogatottunk a Spanyolországgal vívott küzdelemben győzelmet aratott, így Magyarország 21 év után újra megszerezte az Európa-bajnoki címet. Női válogatottunk pedig – Hollandiát legyőzve - bronzéremmel zárta a bajnokságot.
Vízimentőink ott voltak és végigkísérték az Európa-bajnokság eseményeit. Ott voltak a válogatott csapatok edzésein. Ott voltak a versenymedencénél, megélték a győzelmeket és a vereségeket, a nézők kitörő örömét és csalódottságát. Ott voltak három uszodában a medencék mellett ugrásra készen, ha esetleg szükség lenne rájuk. Intenzív élmény volt kollégáinknak és mindenkinek – versenyzőknek, edzőknek, nézőknek, szervezőknek, egészségügyi személyzetnek, a média munkatársainak, a „háttérben” dolgozóknak – aki részese volt a Duna Arénában megrendezett Vízilabda Európa-bajnokságnak. Az esemény minden részlete – a szervezők professzionális munkájának köszönhetően – világszínvonalú volt.
A rendezvény zárónapjának estéjén megkértük Czikmántory Gábort, a Nemzeti Sportügynökség vezető tanácsadóját és Dr. Tóth Szabolcsot, a Nemzeti Sportügynökség sportegészségügyi szakértőjét, hogy értékeljék a VMSZ-szel való közös munkát.
„A Nemzeti Sportügynökség a 34. LEN Vízilabda Európa-bajnokság társszervezőjeként működött közre az esemény szervezésében. Minden vízhez köthető sportágban rendezett eseményen kiemelten fontos a vízimentők szerepe, jelenléte a helyszínen, ahol nem csak a versenymedencében, hanem az edzéshelyszíneken és a bemelegítő medencében is őrzik a versenyzők testi épségét. Tehát a feladat összetett. Szervezőként fontos számunkra, megnyugtató ez a fajta biztonságérzet, hogy van egy csapat, akik reggeltől estig a magyar és a külföldi versenyzők „életét vigyázzák”. Az együttműködésünk nagyon jó, de az is elmondható, hogy a bajnokság ideje alatt egyetlen egyszer sem kellett beavatkozniuk. Munkájukkal elégedettek voltunk, feladatukat precízen és pontosan látták el. Hozzáállásuk az esemény színvonalának megfelelően professzionális volt. Hozzáértő, szimpatikus, nyitott, munkatársakat ismertünk meg. Köszönjük együttműködésüket, és reméljük a jövőben is számíthatunk rájuk.” – nyilatkozta Czikmántory Gábor.
Arra a kérdésre, hogy milyen az együttműködés a Semmelweis Medical Team és a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata között, Dr. Tóth Szabolcs, a rendezvény sportegészségügyi szakértője válaszolt:
„A VMSZ és a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Csapata már több éve kiváló együttműködésben segít a szervezőknek vizes sportrendezvények lebonyolításában, azok egészségügyi hátterének biztosításában. Kezdve a VMSZ "hazai pályájának”számító balatonfüredi nyíltvízi úszóversenyekkel, és az uszodai - vízilabda, úszó, szinkronúszó, műugró - versenyekkel bezárólag. Külön kiemelném a 2017-es Vizes Világbajnokság során kialakított munkakapcsolatunkat, ugyanis szakmai tanácsainkat a rendezvényhelyszínek kialakítása során (óriás toronyugrás, nyíltvízi úszás) a kivitelezők és a szervezők is figyelembe vették. A 34. LEN Vízilabda Európa-bajnokság lebonyolítása során, mint a Magyar Vízilabda Szövetséggel társszervező Nemzeti Sportügynökség orvosszakértője vettem részt. Feladatom a komplex sportegészségügyi, sürgősségi, mentésügyi háttér kialakítása, összehangolása volt. A rendezvény egészségügyi biztosítását három szolgáltató - az Országos Mentőszolgálat, a Semmelweis Egészségügyi Kft. és a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata - közreműködésével, egységes rendszerben valósítottuk meg. A rendezvény lezárását követően megállapíthatjuk, hogy ezen szolgáltatók kiváló munkája és együttműködése észrevétlenül járult hozzá a 34. LEN Vízilabda Európa-bajnokság sikeréhez.”
Őszintén örülünk, hogy az egészségügyi csapat részeként mi is hozzájárulhattunk a 34. LEN Vízilabda Európa-bajnokság sikeréhez!
Köszönjük, hogy részesei lehettünk ennek a magas színvonalon megrendezett, nemzetközi eseménynek!
- 2024-11-20 - Beszélgetés a vízimentő munkájáról
- 2024-11-18 - Miben hasonlít egy balatoni vízimentő és egy PwC-s kolléga munkája?
- 2024-11-15 - PARTNEREKET, FINANSZÍROZÁSI LEHETŐSÉGEKET KERESÜNK EGY VITORLÁSBONTÓ LÉTREHOZÁSÁHOZ!
- 2024-10-28 - Csodával határos módon sikerült megmentenünk egy idős vitorlázót
- 2024-10-07 - A VMSZ összefoglalója a 2024. évi nyári szezonról
- 2024-09-29 - Több riasztást is kaptunk az este és az éjszaka folyamán
- 2024-09-26 - Köszönjük, hogy minket választottak!
- 2024-09-24 - Eszközmentések a déli parton
- 2024-09-20 - Néhány biztonsági tanács csónakos horgászoknak
- 2024-09-18 - Sikeresen letették az első vízimentők az államilag elismert képesítő vizsgát
- 2024-09-13 - Interjú dr. Jászkuti Ákos mentőorvos - légimentővel
- 2024-09-06 - Milyen feladatai vannak a matrózainknak? - Képriport
- 2024-08-27 - Beszélgetés a Siófoki Meteorológiai Obszervatórium vezetőjével
- 2024-08-21 - Interjú Szabó Nándor mentőtechnikus kollégánkkal
- 2024-08-19 - Felavattuk kilencedik mentőmellényállványunkat a Balatonon
- 2024-08-18 - Sikeresen élesztettünk újra egy vízbefulladt férfit ma délelőtt
- 2024-08-09 - Az idei gyerektáborunkról
- 2024-07-30 - Beszélgetés Tim Attila mentőápoló kollégánkkal
- 2024-07-30 - Beszélgetés dr. Béres András mentőorvos kollégánkkal
- 2024-07-25 - Súlyos betegségből gyógyult gyerekeknek rendeztünk vízbiztonsági programot