Riasztás, segélykérés: +36 30 383 8383
Toyo Tires

Magyar úszó a dobogó első fokán

Tegnap a Magyar Bajnokság, ma pedig a Világkupa versenyszámait szurkolhatták végig mindazok, akik ellátogattak Balatonfüredre, a Vitorlás térre.

A Világkupa balatonfüredi futamára (negyedik forduló) 52 férfi és 44 női úszó adta le nevezését. A 10 kilométeres távnak kétszer annyian vágtak neki, mint a legutóbbi setúbali (Portugália) fordulón.

Fotó: VMSZ Média

Egyesületünk négy mentőhajóval, egészségügyi személyzettel, tizenkét vízimentővel, három búvárral és egy szonár készülékkel biztosította a két napos rendezvényt.

Balatonfüred 2010 óta ad otthont nyíltvízí úszóversenyeknek. A város kiváló adottságokkal rendelkezik ahhoz, hogy az ilyen nagyszabású, nemzetközi rendezvényeknek ideális, minden szempontból kimagasló színtere legyen. A helyszín mellett a szervezés és a biztosítás is elsőrangú volt. Az úszók nagyon szeretnek a Balaton-parti városban versenyezni, ezt igazolta a harminc országból leadott rekord számú nevezés is.

A férfi mezőny győztese fiatal magyar úszónk, Rasovszky Kristóf lett, aki magabiztos versenyzéssel megelőzte az olimpiai-világ és Európa bajnok holland Ferry Weertmant.

Férfi mezőny legjobb időeredményei:
1. Rasovszky Kristóf 1:50:12.7
2. Ferry Weertman (holland) 1:50:19.2
3. Soren Meissner (német) 1:50:22.5

A női futamban a sportág egyik kiemelkedő alakja, Ana Marcela Cunha az utolsó hajrában nem engedte felzárkózni riválisait, így ő ért elsőként célba. A legjobb női magyar eredmény Rohács Rékaé lett, 1:58:53.6-os időeredménnyel a nyolcadik helyen végzett.

Női mezőny legjobb időeredményei:
1. Ana Marcela Cunha (brazil) 1:58:45.4
2. Arianna Bridi (olasz) 1:58:46.2
3. Antonia Leonie Beck (német) 1:58:46.8

Versenyzés szempontjából a víz és a levegő hőmérséklete is nagyon magas volt, ami nem könnyítette meg az úszók dolgát. Izgalmas és kemény versenynapokat zártunk. Gratulálunk minden résztvevőnek a szép eredményekért!